Návštěva Berlína

Milí studenti,

zatímco Vy jste se učili na maturitu či si užívali studijního volna díky přijímacím zkouškám, pár lidí z naší školy (4.D, 3.D, část 5.A, 5.D, 4.A a 2.A) se v doprovodu profesorského sboru (tj. paní profesorky Markové, Janáčové a Libé) vypravilo na dvoudenní didaktický zájezd do Berlína (21. až 22. 4. 2013).

V neděli v šest hodin ráno jsme všichni naskákali do autobusu a zamířili do Německa. V autobuse se nám představil náš průvodce Pavel Nový, který nám řekl všechno možné, co se historie Berlína týče. Před jedenáctou hodinou jsme nadšeně dorazili na místo. Po celou dobu zájezdu nás doprovázelo pěkné počasí, díky kterému jsme z různých vyhlídkových míst (Siegessäule, Reichstagsgebäude) krásně viděli celý Berlín.

Program byl vskutku pestrý a ani chviličku jsme se nenudili. Ujasnili jsme si, kudy vedla známá Berlínská zeď, která rozdělovala Berlín na západní a východní část a která už je naštěstí jen minulostí. Navštívili jsme Siegessäule, Tiergarten, Gedächtniskirche, Reichstag, Potsdamer Platz, Brandenburger Tor, Alexanderplatz, Fernsehturm, Pergamonmuseum, Unter den Linden, uličku velvyslanectví, Topografii teroru za druhé světové války, památník Holocaustu a mnoho dalších zajímavých míst a památek. U každé památky se nám dostalo podrobného a zajímavého výkladu o historii a významu daného místa, čehož jsme využili při vypracovávání zadaných úkolů do školy.

Berlín má své kouzlo, které působí na každého různým způsobem. Někoho překvapil či okouzlil svojí rozlehlostí, jiného zaskočil zvláštní atmosférou nesmazatelné minulosti.

Po návratu do školy jsme v hodině němčiny provedli závěrečné shrnutí celé akce Berlín – proběhly prezentace referátů na zadané téma a vyplnění pracovních listů.

Náš výlet se moc vydařil a zůstaly nám v paměti nezapomenutelné zážitky.

Za třídu 4.D Tereza Šebestová

Návštěva Berlína :: 2013