Výměna s Bremerhavenem

Večer 8. března se naše polovina Kvinty D sešla na Hlavním nádraží. Naši již známí němečtí partneři z Bremerhavenu dorazili včas, a proto jsme je mohli v našich domovech brzy ubytovat.

Další den odpoledne (v sobotu) jsme navštívili Muzeum alchymie, do kterého jsme se dostali lodí přes Vltavu. Projížďka byla skvělá, protože na lodi, kterou jsme po řece pluli, bylo teplo. V muzeu jsme se seznámili se zlatou érou pražské alchymie, s Rudolfem II., magistrem Kelly, s různými křivulemi a jiným alchymistickým náčiním. Po našem společném programu jsme měli volno až do pondělního rána.

V pondělí se společný program konal v naší škole. Před desátou hodinou dopoledne jsme se sešli ve třídě 026, kde jsme se později rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina sledovala pokusy paní profesorky Čechové a druhá polovina rozpoznávala různé nerosty, později se tyto dvě skupiny prohodily. Všichni si mohli v laboratoři chemie našeho gymnázia vyzkoušet zajímavé pokusy. Nejdřív předvedla všem Bára Straková efektní experimenty. Ostatní studentky Kvinty D se pak také podílely na předvádění pokusů. Také němečtí studenti a jejich učitelé se aktivně zapojili. V učebně chemie se všichni seznámili formou kvízu se symboly a nerosty, které alchymie využívala. Dopoledne s chemií bylo určitě zpestřením společného projektu. Po projektu ve škole následovala prohlídka pivovaru U Fleků, kde jsme se dověděli různé zajímavosti o pivě. Po prohlídce jsme měli možnost ochutnávky ve zdejší hospodě. Večer jsme se spojili s našimi spolužáky z druhé skupiny a jejich německými partnery ze Straubingu. Společně jsme si zahráli bowling nedaleko stanice metra Střížkov.

Další den nás čekala prohlídka německého velvyslanectví, kde jsme mohli zhlédnout dokumentární film o historii tohoto místa. Odpoledne jsme navštívili jízdárnu Pražského hradu, kde se konala výstava Karla Malicha. Nakonec jsme se dostali k samotnému Pražskému hradu, kde jsme my, čeští studenti, prezentovali různé části Hradu. Středeční den byl velmi náročný. Brzo ráno jsme se sešli na Smíchovském nádraží, odkud jsme vyrazili na Karlštejn. Z nádraží poblíž hradu jsme si udělali krásnou procházku, ale někteří z nás byli zmrzlí až na kost. Přesto se nám prohlídka moc líbila. Ve čtvrtek jsme ve čtveřicích cestovali centrem Prahy, kde jsme měli zjistit odpovědi na otázky ze soutěže a odpoledne jsme se všichni sešli ve škole a předváděli nacvičené scénky. Večer se pak čeští studenti předvedli jako skvělí hostitelé na společném grilování ve škole. Tím se zakončil náš program a další den jsme se rozloučili na Hlavním nádraží, kde již na německé studenty čekal vlak směr Německo.

Všichni jsme si to náramně užili, i když nám počasí moc nepřálo.

Katka Baranová, 5.D

Výměna s Bremerhavenem :: 2013 Výměna s Bremerhavenem :: 2013 Výměna s Bremerhavenem :: 2013 Výměna s Bremerhavenem :: 2013 Výměna s Bremerhavenem :: 2013 Výměna s Bremerhavenem :: 2013