Bielefeld

Od 17. 2. do 15. 3. 2013 jsme se zúčastnily studijního pobytu v německém městečku Bielefeld, kde jsme docházely do německé školy.

Naše třída se skládala z 16 studentů z různých zemí (Francie, Polsko, Itálie, Rusko, Maďarsko). Společně jsme se učili biologii, fyziku, zeměpis, ale především plnily náš rozvrh hodiny němčiny, kde jsme nejen rozebírali různé texty, ale procvičovali gramatiku. Z těchto předmětů jsme nemuseli psát žádné testy, ale domácí úkoly byly samozřejmostí. Němečtí učitelé se především zaměřili na mluvený projev (prezentace, improvizované divadelní scénky...). Škola začínala vždy v 8:00 a končila většinou krátce po jedné hodině.

Po vyučování jsme svůj volný čas trávili společně ve městě, kde jsme si často společně dali teplý oběd nebo kávu. Zbytek dne jsme trávili se svými rodinami, které se nám snažily pomoci vylepšit naše znalosti němčiny.

V průběhu pobytu jsme jako celá třída podnikli spoustu exkurzí (Dr.Oetker, Dankort, radnice). Měli jsme i možnost si vyzkoušet práce v sociální instituci (Jugendhilfe, Integrationshilfe...). Vyvrcholení celého pobytu byl výlet do Berlína, kde jsme strávili 3 dny a měli jsme možnost nahlédnout více do historie Berlína. Tento pobyt jsme zakončili rozlučkovou party. Pro tento večer připravili někteří svá národní jídla (pizza, tiramisu, Craps...). Na konci tohoto večera ukápla nejedna slza. Byli jsme opravdu skvělá parta, kde se všichni měli navzájem rádi. Proto jsme se rozhodli se dále scházet. Náš první sraz bude nejspíš v italském Miláně o těchto prázdninách.

Jsme obě hrozně moc rády, že jsme se mohly tohoto projektu zúčastnit. Posunulo nás to nejen v německém jazyce o mnoho dále. Získaly jsme touto formou jak velmi dobré přátelé, tak i kontakty se zahraničními studenty, a to nejen v Německu, ale hlavně řadu cenných zkušeností.

Gabriela Vampolová a Klára Řehořová

Studijní pobyt v Bielefeldu :: 2013 Studijní pobyt v Bielefeldu :: 2013 Studijní pobyt v Bielefeldu :: 2013