Výměnný pobyt Praha – Bornheim

Výměnný pobyt mezi žáky Sekundy D (1. skupiny) a žáky z partnerské školy Gesamtschule Bornheim proběhl v týdnu od 20. 4. do 27. 4. 2012 (reciproční návštěva pokračuje v září 2012).

Našim hostům jsme se snažili ukázat vyhledávané pamětihodnosti Prahy, ale i nedaleké Kutné Hory (viz. program).

Nedílnou součástí výměnného pobytu byl projekt, který jsme tentokrát nazvali Pražské domy vyprávějí. Smíšené skupiny českých a německých studentů se dílčích úkolů zhostily velmi dobře, což ukázala závěrečná prezentace.

Celý týden přinesl celou řadu zajímavých zážitků, nové zkušenosti, ale hlavně přispěl k rozvoji komunikativních dovedností našich žáků.

Závěrem bychom rádi poděkovali Klubu rodičů za finanční příspěvek na bydlení německých učitelů.

Dobromila Janáčová

Výměnný pobyt Praha – Bornheim  :: 2012 Výměnný pobyt Praha – Bornheim  :: 2012 Výměnný pobyt Praha – Bornheim  :: 2012 Výměnný pobyt Praha – Bornheim  :: 2012