Návštěva německého velvyslanectví

Dne 20. 6. se naše třída Kvarta D vydala na návštěvu německého velvyslanectví. Sraz jsme měli v 8:30 na zastávce Malostranské náměstí a samozřejmě se to neobešlo bez opozdilců. Když všichni dorazili, mohli jsme se vydat do strastných kopců, kde sídlí německé velvyslanectví. Jakmile jsme zdolali zákeřné kopce, museli jsme ještě chvíli počkat venku, protože i studenti z ostatních škol se chtěli dostat dovnitř. Kontrola u vchodu proběhla rychle a téměř bez problémů, takže jsme byli za chvíli uvnitř.

Hned po příchodu už na nás čekal bohatý program. Jako první jsme se rozhodli vyzkoušet pohádkovou stezku, která se skládala asi z 9 částí – například focení v pohádkových kostýmech, při kterém jsme si užili opravdu hodně legrace, anebo rozpoznávání různých německých pohádek atd. Po dokončení všech úkolů jsme se vydali přímo do budovy německého velvyslanectví, kde bylo mnoho zajímavých věcí. Dozvěděli jsme se hodně užitečných informací o studiu v Německu a jiných věcí spojených s Německem. Dále jsme se také mohli zúčastnit nejrůznějších soutěží o skvělé ceny nebo rozhovoru s panem velvyslancem. Kolem 12 hodiny jsme se bohužel museli vydat na cestu zpět.

Myslím, že pokud mohu mluvit za všechny spolužáky, řeknu, že jsme si tento den opravdu užili a moc se nám líbil. A proto neváhejte a vydejte se sem také, až budete mít příležitost! A nezapomeňte se na Facebooku podívat, jak nám to v pohádkových kostýmech slušelo!

Jitka Skočdopolová, Kvarta D