Výměna s Hamburkem a diskuze o politice v němčině

Ve dnech 7. 6. – 10. 6. se pár jedinců z naší školy (z 3.D a 5.D) zúčastnilo výměny s žáky hamburských škol.

Výměnu pořádala organizace TANDEM pro koordinaci česko-německých výměn se sídlem v Plzni a Řezně. Cílem výměny bylo naučit se diskutovat v německém jazyce. Téma výměny bylo Politik ja-bitte oder nein-danke? Program byl velmi nabitý. Německé žáky jsme přivítali ve čtvrtek v 16:00 zajímavými seznamovacími hrami. V pátek naši němečtí partneři navštívili naše vyučovaní. Odpoledne jsme byli provedeni poslaneckou sněmovnou. V sobotu jsme se pustili do společné diskuze o aktuálních problémech, které pojí Českou a Německou republiku. Večer nás čekalo překvapení v podobě projížďky po Vltavě s večeří. V neděli jsme byli všichni moc smutní, jelikož nás čekal odjezd německých žáků. :( V 14:30 jsme jim zamávali z nádraží.

Všichni jsme si výměnu moc užili a těšíme se na září, kdy nás čeká cesta do Hamburku a kde budeme pokračovat v diskuzi.

Kristýna Lososová, Anna Hüblová, Tercie D