Konverzační soutěž v německém jazyce

Jako každoročně v předvánočním čase proběhlo školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce.  Kategorie II.B byla tentokrát zastoupena pouze dvěma žáky – Taylorem Lei  (Prima D) a Markétou Fialovou (Sekunda D). Vzhledem k tomu, že tato kategorie neměla v letošním roce obvodní kolo, postoupila Markéta přímo do krajského/celopražského klání, kde zvítězila. První místo jí zaručilo účast v celorepublikovém finále (dne 11. 04. 2012 v Goethe-Institutu), zde sice nebodovala, ale zkušenosti, které získala, určitě uplatní v příštím roce i dalším studiu.

Kategorie III. A byla ve školním kole zastoupena celkem osmi žáky (od tercie po kvintu), jako nejlepší ocenila porota Michaela Šatylova (Kvinta D), Dominika Váchu (Kvarta D) a Richarda Hejreta (Kvinta D). Do obvodního kola mohl postoupit pouze 1. umístěný, tedy M. Šatylov. Ten si 1. místem zajistil účast v krajské/celopražské části soutěže. Na základě tohoto úspěchu byl Michael nominovám do celorepublikového kola, které se konalo dne 12. 04. 2012 v Goethe-Institutu. Druhé místo mu zaručilo čtrnáctidenní účast na celosvětovém setkání nejlepších soutěžících z národních kol, které se bude konat v červenci ve Frankfurtu.

Děkujeme všem zúčastněným za výbornou reprezentaci školy.

Jana Komardinová