Pokračování projektu Moldau

Spolupráce „Gymnázium Na Pražačce – Deutsche Schule Prag“ v projektu „Projekt Moldau“ úspěšně pokračuje díky našim studentům…

Projekt Vltava (Projekt Moldau), jehož autorem je paní Daniela Faude z Německé školy v Praze, je unikátním spojením předmětů Biologie – Chemie – Ekologie – Německý jazyk – Informatika. Pražačka byla první školou, která se k tomuto projektu přihlásila a aktivně spolupracovala. Letos tomu budou již čtyři roky. Postupem času se do projektu zapojuje čím dál tím více škol. Projekt je významnou podporou přírodovědných oborů, naše společnost potřebuje nadané studenty v těchto oborech, potřebuje pravé odborníky. Letos získal Projekt Vltava velmi významné ocenění – první místo v mládežnické kategorii soutěže „Energy Globe Awards“. Více si můžete přečíst na www.projektvltava.com.

Tercie D letos “převzala štafetu“ od třídy Kvinty D a úspěšně pokračuje ve výzkumu Vltavy v oblasti Libeňského mostu (Maniny). Jako každý rok se i letos na podzim (7. 10. 2011) konala akce „Den Vltavy“, tentokrát na Střeleckém ostrově. Všechny školy zde prezentovaly své výsledky, konzultovaly mezi sebou své úspěchy či neúspěchy. Gymnázium Na Pražačce bylo vyhlášeno jako „Nejaktivnější škola“ a obdrželo věcný dar (minilaboratoř). Závěr dne patřil tiskové konferenci, které se zúčastnili významní hosté, kteří tento projekt a přírodovědné předměty podporují: velvyslanec Německa, Starosta Prahy 1, zástupce firmy Bayer, profesoři z PřF UK, paní Faude. Právě paní Faude patří velký dík za podporu naší práce, její práce pro nás znamená velkou motivaci pro další výzkumy.

Tercie D

Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011 Projekt Moldau :: Tercie D, 2011