Výměnný pobyt Praha – Schwäbisch Gmünd

Třída Tercie D – skupina Nj 2 strávila velmi příjemný první říjnový týden (30. 9. 2011 až 6. 10. 2011) v malém městečku nedaleko Stuttgartu, ve Schwäbisch Gmünd.

Tento pobyt v rodinách u německých přátel byl druhou částí akce „Výměnný pobyt Prag – Schwäbisch Gmünd“, která následovala po květnovém pobytu Němců u nás v Praze. Celá akce se odehrávala v přátelské atmosféře a byla prospěšná pro všechny účastníky. Naši studenti měli možnost zlepšit své jazykové dovednosti, navázat nová přátelství, poznat životní styl německých rodin a mládeže, dále měli možnost porovnat školní systém v Německu se systémem u nás v ČR, aktivně navštívili samotný průběh vyučování na gymnáziu ve Schwäbisch Gmünd (Hans-Baldung-Gymnasium), naši noví němečtí přátelé nás také naučili vařit místní specialitu „Spätzle“, viděli jsme spoustu zajímavých míst a památek… Výměnný pobyt byl pro naši třídu cennou životní zkušeností a rádi si ho v kvintě zopakujeme.

Tercie D

Výměnný pobyt Praha - Schwäbisch Gmünd :: Tercie D, 2011