Výměnný pobyt Sekundy D

V termínu od 5. 5. 2011 do 12. 5. 2011 se naše třída zúčastnila výměnného pobytu s německými studenty ze Schwäbisch Gmündu.

Hned na začátku vznikl problém, že nebude počet Němců stejný jako počet našich žáků. Tento problém jsme však vyřešili hned a to tak, že jsme utvořili skupinky, každá skupinka měla jednoho Němce nebo Němku. Na den příjezdu jsme se všichni těšili, když jsme však viděli na nádraží německé studenty, došlo nám, že to nebude taková legrace. Všichni se na sebe dívali dost „vyjeveně“, myslím, že kdyby se role neujala naše třídní profesorka, stáli bychom tam ještě teď.

Program, který jsme vymysleli spolu s naší paní profesorkou, byl dokonalý, nikdy jsme se nenudili a vždy bylo co dělat. Nakonec to byl nezapomenutelný zážitek, na který všichni vzpomínáme. Nutno dodat, že při odjezdu brečela jak naše skupina, tak i skupina Němců a to včetně kluků. Všichni se těšíme, až do Německa pojedeme na konci září my, shledáme se totiž znovu s našimi novými německými přáteli.

A na závěr bych chtěl poděkovat naší třídní profesorce Markové, která nám byla vždy oporou a za to jí děkujeme.

Za třídu 2.D Vojtěch Strieborný

Výměnný pobyt Sekundy D :: Schwäbisch Gmünd 2011