Projektový den pro Sextu D na vysoké škole Hochschule Zittau/Görlitz

Dne 3. února 2011 zažila Sexta D našeho gymnázia projektový den na vysoké škole Hochschule Zittau/Görlitz. Německá škola se chtěla našim studentům ukázat v nejlepším světle, proto uspořádala projektový den pouze pro ně. Vše navazovalo na předchozí návštěvu dvou německých profesorů v Praze, při které byla jejich vysoká škola v hrubých rysech představena.

Ve čtvrtek ráno čekal na naše studenty před gymnáziem autobus, který je i s profesorským doprovodem odvezl do Žitavy. Tam již bylo vše připraveno.

Nejprve byli studenti seznámeni s jednotlivými fakultami a poté jich několik navštívili. Obzvlášť velkého zájmu se dočkal obor tlumočnictví, který naše dobře jazykově vybavené studenty zaujal nejvíce. Neměli bychom však zapomenout i na obory zaměřené na hospodářství, kulturu, turismus nebo managment.

Vysoká škola v Žitavě je otevřena zahraničním studentům. Obzvláště čeští studenti na ní ocení, že mohou bez školného studovat v zahraničí, ale přitom se od rodinného krbu vzdálí jen minimálně.

Závěrem ještě dodejme, že německá škola převzala veškeré náklady s projektem spojené.

Článek o této akci vystavila na své webové stránky také německá škola.