Seminář v Bad Marienberg

Na začátku listopadu 2010 se v Evropském domě v západoněmeckém městečku Bad Marienberg uskutečnilo setkání dvanácti mladých studentů ze šesti zemí - z Německa, Španělska, Litvy, Slovinska, Chorvatska a z České republiky. Vedle reprezentace zemí, ze kterých hosté přijeli, a společných aktivit ucelujících mezikulturní vztahy, byl letošním tématem workshopů dopad moderní technologie Web 2.0 na každodenní život.

Cílem programu bylo navést žáky k samostatné práci ve skupinách a prezentace jejich výsledků mezinárodnímu publiku. Samotné prezentace byli díky vysoké technické vybavenosti Evropského domu barvité a studenti tak mohli přednést svou práci s použitím různých médií. Účastníci si mohli vybrat přednášku na libovolné téma týkající se Webu 2.0, jako třeba rostoucí riziko kyberšikany, závislost na internetu nebo nové webové služby. Naší školu na této mezinárodní akci reprezentoval student Jakub Smrček z kvarty D. Na přání účastníků přednášel o počítačové bezpečnosti, jako je nebezpečí krádeže dat, hesel, obcházení bezpečnostních prvků a hlavně ochrana uživatelů před těmito technikami. Tato přednáška byla publikem ohodnocena jako nejzajímavější a reprezentace našeho gymnázia tak proběhla úspěšně. Po každém workshopu proběhla diskuze s autory na dotyčné téma.

Zpestřením programu byl celodenní výlet do nedalekého města Mainz, kde byla připravená přednáška na téma nových marketingových technik za použití možností Webu 2.0 a návštěva speciálního hosta, který přednášel o historii internetu.

Jakub Smrček, Kvarta D